Sievietes ir gatavas samierināties ar karstuma viļņiem un garastāvokļa svārstībām “pārmaiņu” laikā, bet daudzas nav gatavas saskarties ar problēmu, ka šajā laikā mati var sākt pastiprināti izkrist un kļūt plānāki.

Pēc menopauzes apmēram 40% sieviešu ir plānāki mati, un tas ir apmēram tikpat bieži kā vīriešiem. Bet ja tā ir taisnība, kāpēc mēs neredzam uz ielām sievietes bez matiem? Atšķirībā no vīriešiem, sievietēm matu izkrišana ir grūtāk pamanāma un bieži pirmās pazīmes tiek palaistas garām. Sievietēm matu izkrišana var sākties, nedaudz kļūstot plānākiem matiem, vai pastiprināti izkrītot mazgāšanas un ķemmēšanas laikā.

Matu izkrišana pirms, pēc vai menopauzes laikā, tāpat kā bērna piedzimšana, ir saistīta ar hormonu izmaiņām. Un, lai gan lielākā daļa ārstu uzskata, ka hormonu aizstāšana var atrisināt daudzas citas menopauzes problēmas, diemžēl, hormonu aizstāšana vien nevar radikāli mainīt “folikulu  likteni” un dažreiz pat ar laiku var kļūt sliktāk.

HORMONU LOMA

Tāpat kā grūtniecības laikā, augstā sieviešu hormonu līmeņa dēļ sievietēm mati kļūst biezāki un veselīgāki, tāpat arī menopauzes laikā var būt pretējs efekts. Piedevām, sieviešu hormonu līmenim krītot, vīrišķo hormonu (androgēnu) loma var pieaugt, veicinot matu izkrišanu. Atkarība no ģenētiskā riska, folikuli veido arvien vājākus matus.

CITI IETEKMES FAKTORI

Kad runa ir par menopauzes izraisītu matu izkrišanu, zemāks sieviešu hormonu līmenis ir parastākais iemesls, bet ir vēl citi faktori, kas jāņem vērā. Tie ietver ģenētisko noslieci, paaugstinātu stresa līmeni, citas hormonu izmaiņas- kā vairogdziedzera problēmas, uzturvērtību vai dzelzs nepietiekamību, diētas, slimību un zāļu lietošanas vēsturi. Detalizēta anamnēze un diagnostikas testi var palīdzēt izvērtēt riska faktorus.

PARASTĀS KĻŪDAS, NO KĀ JĀIZVAIRĀS

Kad ir runa par matu izkrišanu, viena no pirmajām kļūdām ir, ka sievietes palaiž garām agrīnās pazīmes. 50% matu var tikt zaudēti, pirms tas ir pamanāms ar cilvēka aci. Otra parasta kļūda ir pietiekoši daudz laika neveltīšana terapijai un nepietiekama rezultātu novērtēšana. Tāpat ka matu zaudēšana, arī atveseļošana notiek lēnām un pirms tas ir pamanāms ar neapbruņotu aci.

MATU IZKRIŠANA IR ĀRSTĒJAMA

Ārsti sievietēm menopauzes matu izkrišanas ārstēšanai var ieteikt gan zāles, gan izmaiņas dzīvesveidā. Labākā stratēģija ir izmantot vairākus terapijas veidus un ik dienas novērot izmaiņas, lai novērtētu, kas labāk der. Viens no labākajiem līdzekļiem matu atveseļošanai ir FitLine dabīgais uztura bagātinātājs Fitline Microsolve Hair + un kompleksā ar to lietojamais Fitline Med MicroSolve Hair+

MATU IZKRIŠANAS PSIHOLOĢISKĀ IETEKME

Lai gan matu izkrišanu bieži kļūdaini uzskata tikai par kosmetoloģisku problēmu, pētījumi ir pierādījuši, ka tā var ietekmēt sievietes psiholoģiski dažādos veidos, ieskaitot pašcieņas un pašpārliecības zudumu, depresiju, trauksmi, sociālo atstumtību un citas. Vienalga, vai matu izkrišanai ir hormonāli vai citi cēloņi, tā ir ārstējama un tas nav nekas tāds, ar ko būtu jāsamierinās vai arī jāslēpj. Turpmākas matu izkrišanas novēršana un matu atveseļošana var atgriezt sievietēm dzīvesprieku, jaunību un pašpārliecību.

Ko darīt, lai atgūtu veselus matus?

  • apmeklēt ārstu- matu speciālistu;
  • samazināt savu stresa līmeni, ar meditācijām, uztura bagātinātājiem, galvas un vispārējo masāžu;
  • lietot uzturā vairāk veselīgu produktu, īpaši, kas satur dzelzi, kalciju, magniju, varu, cinku, B, C, D un E vitamīnus;
  • ierobežot apstrādātu un rafinētu ogļhidrātu uzņemšanu, kas stimulē insulīna izdalīšanos, kas savukārt izraisa vairāk testosterona ražošanu, kas var veicināt matu izkrišanu sievietēm;
  • lietojiet matu kopšanas līdzekļus, kas baro galvas ādu un matus;
  •  izvairieties no matu aksesuāriem, kas satur metālu vai ķīmiskas vielas;
  •  lietojiet piemērotus uztura bagātinātājus. FitLine dabīgais uztura bagātinātājs Fitline Microsolve Hair + un kompleksā ar to lietojamais Fitline Med MicroSolve Hair+  palīdzēs atgūt skaistus matus dabīgā un efektīvā veidā!